Balet to klasyczna forma tańca, której trenowanie może przynieść dziecku szereg korzyści. Nie jest to tylko ćwiczenie dla ciała, ale również sposób na wyrobienie poczucia estetyki, zaznajomienie się z pojęciami muzycznymi i na zdobycie wielu innych umiejętności. Jeżeli chcesz zapisać dziecko na balet Poznań to miasto, w którym działa nasza szkoła Baltima. Prowadzimy również zajęcia w Biedrusku, Przeźmierowie i Tarnowie Podgórnym.

Balet dla różnych grup wiekowych

Na prowadzone przez nas ćwiczenia z baletu uczęszczają dzieci w bardzo różnym wieku. Polecamy ten taniec nawet dla trzylatków, które świetnie się bawią, poznając jego podstawowe elementy. Program zajęć zawsze dostosowujemy do możliwości dzieci w danym wieku. Nie muszą się więc Państwo obawiać, że Wasza pociecha zniechęci się do ćwiczeń, ponieważ będą dla niej za trudne. Nie ma takiej możliwości! Zajęcia dla trzylatków są dużo mniej zaawansowane niż te dla dziewięciolatków. Inaczej też wyglądają ćwiczenia dla osób początkujących, a inaczej dla tych, które kontynuują naukę. Zawsze pokazujemy dzieciom balet w odpowiedniej dla nich formie. Uczestnicy naszych zajęć często nie mogą się już doczekać kolejnego spotkania. Zależy nam na tym, aby ćwiczenia z baletu były dla podopiecznych powodem do radości i sposobem na miłe spędzenie wolnego czasu z rówieśnikami.

Jak ćwiczymy balet? Jak wygląda balet w Poznaniu i w innych miejscowościach, w których prowadzimy zajęcia?

Przede wszystkim w świat tańca klasycznego wprowadzamy dzieci stopniowo. Na początku nasi podopieczni poznają podstawowe zasady baletu. Później uczą się kolejnych elementów tego tańca, aż w końcu z poznanych figur tworzymy układ choreograficzny. Dbamy o to, aby balet był dla dzieci przede wszystkim ciekawy, aby towarzyszyła mu różnorodna muzyka i spokojne ćwiczenia. Balet w Poznaniu kształtuje wrażliwość podopiecznych. Pozwala im doceniać piękno sztuki i z radością wyrażać siebie za jej pomocą. Na naszych zajęciach rozwijamy sprawność ciała i umysłu uczestników.

Zalety trenowania baletu

Balet to doskonały sposób, aby ćwiczyć koordynację ruchową, rozwijać słuch muzyczny i poprawiać orientację w przestrzeni. Ponadto podczas zajęć dzieci zdobywają umiejętności społeczne: uczą się współpracować, a także radzić sobie z tremą podczas występów przed rodziną i przyjaciółmi. Jeżeli chodzi o balet Poznań zapewnia możliwość ćwiczenia w kilku różnych miejscach. Zachęcamy więc do zapisywania dzieci na zajęcia w placówce, której lokalizacja najbardziej Państwu odpowiada. Dzięki temu, że stworzyliśmy wiele grup dla dzieci w różnym wieku, jesteśmy pewni, że każda pociecha, chcąca trenować balet, znajdzie u nas miejsce dla siebie. Bardzo cieszy nas rosnące zainteresowanie, z jakim spotyka się nasz balet. Poznań ma więc do zaoferowania bardzo wiele grup zajęciowych z tańcem klasycznym.

Warto zadbać o to, aby od najmłodszych lat dzieci miały swoją pasję, gdyż ona sprawia, że życie staje się ciekawsze. Dzięki stałej pracy nad sobą podopieczni kształtują też swój charakter i zdobywają wiele umiejętności, które przydadzą im się w dorosłym życiu.

.

W naszym serwisie wykorzystujemy pliki cookies na potrzeby prawidłowej realizacji usługi dla użytkowników, a także opracowywania statystyk z zakresu korzystania z serwisu. Korzystanie z serwisu przy niezmienionych ustawieniach przeglądarki oznacza, że cookies będą umieszczone na urządzeniu końcowym.
Rozumiem i akceptuję.